Lista zakupów0

Drób

Sortuj po

Popularność

Filtry


Wybierz marki

Filet z piersi kurczaka
18,99 zł
Indykpol Samo dobro Mięso z indyka na...
8,99 zł
Zestaw rosołowy z Perliczki mrożony
10,99 zł
Noga z kaczki Barbarie mrożona
29,99 zł
Filet z piersi kaczki Barbarie mrożony
39,99 zł
Noga z perliczki mrożona
27,99 zł
Filet z piersi Kurczaka Zagrodowego...
27,99 zł
Podudzie z kurczaka tacka 4 szt....
8,99 zł
Indykpol Samo dobro Mięso z indyka na...
12,99 zł
Udo z kurczaka tacka 4 szt. (0,6-0,8 kg)
8,99 zł
Filet z kurczaka z chowu wybiegowego...
27,99 zł
Filet z uda kurczaka tacka (0,7-0,9 kg)
14,99 zł
Porcje rosołowe z kurczaka z chowu...
6,49 zł
Filet z piersi indyczej
25,99 zł
Nogi z kurcząt 2 szt. tacka
8,99 zł
Indykpol Samo dobro Sznycle z fileta...
12,99 zł
Świeża tuszka z kurczaka
6,99 zł
Noga z Kurczaka Zagrodowego tacka
16,99 zł
Skrzydła z kurczaka tacka 4 szt....
7,99 zł
Podudzie z Kurczaka Zagrodowego tacka
17,99 zł
Wątróbki z kurczaka
5,99 zł
Kurczak Zagrodowy z Podlasia
12,99 zł
Ćwiartka klasy A z kurczaka
5,95 zł
Udo z Kurczaka Zagrodowego tacka
17,99 zł

24 produktów

Obiad z drobiu to danie, które nie wymaga wielkich umiejętności kulinarnych. Z jego przyrządzeniem poradzi sobie każdy, także student. Zwłaszcza kurczak i indyk to mięsa, które królują na polskich stołach na co dzień. Przyczyną jest z pewnością niska cena takiego dania – ale nie tylko. Liczy się również szybki czas przygotowania i możliwość łączenia z dowolnymi dodatkami. Faktem jest, że do drobiu pasują zarówno ziemniaki, kasza, jak i ryż. Dodając do tego surówkę, otrzymamy pełnowartościowy, smaczny i sycący posiłek. Białe mięso posiada wiele wartości odżywczych, takich jak witamina A i witaminy z grupy B (w tym witaminę B12, której nie ma w produktach roślinnych). Ten rodzaj mięsa dostarcza także innych pierwiastków: cynku, fosforu, żelaza, magnezu czy potasu.

Drób – łatwość przygotowania

Ogromną zaletą drobiu jest jego uniwersalny charakter. Nic dziwnego, że ten rodzaj mięsa tak często gości na polskich stołach. Kurczaka czy indyka przyrządzamy zdecydowanie najczęściej, a kaczką raczymy się od święta. Fakt, że do codziennego obiadu tak chętnie wybieramy mięso drobiowe, wynika z wielu czynników. Nie da się ukryć, że drób jest pyszny w smaku i lubią go zarówno dzieci, jak i dorośli. Ponadto obiady z drobiu przyrządza się właściwie w kilka chwil, a możliwości jest mnóstwo. Czy będzie to kurczak w potrawce, pieczone udka czy polędwiczki z indyka z dobrym sosem – sukces gwarantowany! Mięso drobiowe można też wykorzystać do przygotowania błyskawicznych dań jednogarnkowych oraz sałatek.

Dania drobiowe w kuchniach świata

Kurczak to najpopularniejszy rodzaj drobiu, hodowany niemal na całym świecie. To naturalne, że pojawia się on w daniach kuchni całego świata. W azjatyckich przepisach często wykorzystywana jest również kaczka. To bardzo popularny rodzaj mięsa zwłaszcza w Chinach. W rodzimej kuchni również spotkamy się z wieloma potrawami z drobiu. Szczególnie popularny w ostatnim czasie jest kurczak ekologiczny, dostępny również w Carrefourze. Jeśli więc jesteś smakoszem, a przy tym adeptem sztuki kucharskiej – zachęcamy do przejrzenia naszej oferty. Znajdziesz u nas świeże oraz mrożone mięso drobiowe, w całości bądź w częściach.

Sklep Carrefour poleca – szeroki wybór mięsa drobiowego

W naszej ofercie znajdziesz najpopularniejsze polskie gatunki drobiu. Możesz z nich przygotować wyśmienite dania obiadowe, wystawną kolację bądź inny uroczysty posiłek. Nasz asortyment obejmuje między innymi chude mięso indycze w całości, częściach oraz mielone. Oprócz tego oferujemy kaczkę w dwóch odmianach – Barbarie oraz Pekin. Dostaniesz u nas także rzadziej spotykane porcje rosołowe oraz nogi z perliczki, z których przygotujesz efektowne, pyszne potrawy. Mamy też mięso z kurczaka w wielu wariantach: udka, podroby, ćwiartki, tuszki, nogi czy skrzydełka. Wśród naszych propozycji znajdziesz też takie jak kurczak z wolnego wybiegu, który cieszy się bardzo dobrymi opiniami. Jest to drób pochodzący z polskiej wsi, hodowany w pełni na roślinnym pokarmie i bez antybiotyków.