Lista zakupów0

Awokado Hass BIO 2szt.

Awokado Hass BIO 2szt.
12,79 zł

Produkt niedostępnyAwokado jako jedno z niewielu owoców zawiera bardzo małe ilości cukrów prostych, za to obfituje w zdrowe, nienasycone tłuszcze.

Nawet będąc na diecie odchudzającej możemy uwzględniać je w swoim codziennym jadłospisie.

Uznawane jest za tzw. superfood - czyli żywność o prozdrowotnym działaniu na organizm człowieka. Tłuszcze obecne w awokado pomagają zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej w organizmie.

Korzystnie wpływają również na tzw. profil lipidowy (zawartość cholesterolu i triglicerydów we krwi), co jest istotne w profilaktyce i leczeniu chorób związanych z układem krążenia oraz cukrzycy. Tłuszcze obecne w awokado to kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Kwasy omega-3 są niezbędne w prawidłowej pracy mózgu, obserwuje się ich rolę w zapobieganiu chorobie Alzheimera.

Awokado dostarcza naszemu ciału licznych przeciwutleniaczy, w tym glutation, który zmniejsza stan zapalny organizmu, wspomaga pracę wątroby oraz układu immunologicznego (odpornościowego).

Glutation istotny jest w diecie osób z celiakią, cukrzycą, reumatoidalnym zapaleniem stawów, chorobą Hashimoto oraz u osób z alergiami pokarmowymi.

Uszczelnia jelita poprawiając stan odżywienia i zapobiegając przedostawaniu się do krwi nieodpowiednich elementów.

Awokado jest bogatym źródłem witaminy E - tokoferolu - silnego przeciwutleniacza, który nie tylko chroni przed tworzeniem się komórek nowotworowych, ale również pozytywnie wpływa na płodność u kobiet i mężczyzn. Tokoferol chroni układ krążenia, m.in poprzez wspomaganie wydzielania substancji przeciwzakrzepowych oraz wydłużając czas życia czerwonych krwinek.